Lähettäjä:

Hyvä yritys
Lähettäjä:
JohnnyTheFox
Otsikko: Hyvä yritys
Hakusanat: lähes, koira, yritys, hyvä, lockdown, coronavirus, koronavirus,
ILMOITA ASIATON SISÄLTÖ
Valitse mielestäsi parhaiten kuvaava ilmoitus mediatiedostosta.
Syy
repostMediaId
Lyhyt selvitys
600
Kommentti ei liity mediaan
Eniten ääniä saaneet kommentit
Aika: 2020-05-01 09:53:29
+14005
<aasberg> +5 RR
Mustilta koiramainen temppu.
Kommentit (23)
Piilota OFF-Topic keskustelu
<Oloneuvos> erivd Eli ei mitään perusteluita, ihan vaan mututuntumalta et usko? Ok.
<Tenkainen> Hän identifioitui koiraksi, ja sitä kuuluu suvaita koska 2020 ja Highlander100:n viisaudet.
<erivd> Oloneuvos Et kai vaan usko että IS IL HS ym. kertoo totuuden? Pelkkää valehtelevaa pelkomediaa. Herää. Ennen koronaa oli SYÖPÄ SYÖPÄ SYÖPÄ.. sitä ja tätä. Sinullakin voi olla tämä syöpä. Nyt on tullut korona. Usko mihin haluat.
<Oloneuvos> erivd Ja minkä takia olet sitä mieltä että "valtamedia" ei kerro totuutta?
<pikkumusta> Pitäis kattoo onko koiravero maksettuna, jos ei oo niin rankkurille ja lopetettavaks jos ei kukaan kaipaa eikä huoli.
<LionKing138> Koiruudet mielessä
<erivd> Per-Einar Olen hyväksymisen vaiheessa. Minusta tuntuu että maailma on kieltämisen vaiheessa. Enkä nyt puhu pelkästään korona viruksesta. Totuus tulee ilmi ja se sattuu. En enää jaksa kommentoida koska ei tunnu vaikuttavan mihinkään. Rauhaa ja rakkautta kaikille. Valo voittaa.
<Per-Einar> erivd Varmaankin nyt pitäs tehä silleen hassusti et ottaisit ite selvää asioista. Yleensä kun tuntuu siltä, että itse olen oikeassa ja kaikki muut väärässä, tilanne onkin juuri päinvastainen kuin miltä se tuntuu. Kuten jossain Hesarin jutussa kerrottiin, niin ihmisten suhtautuminen kriiseihin menee seuraavasti: ” kriisin vaiheet ovat sokki, kieltäminen, viha, masennus ja hyväksyminen.” Sinulla lienee kieltämisen vaihe menossa ja se on ihan ymmärrettävää. Mutta kun perehdyt asiaan lisää, huomaat ettei tavalliseen kausiflunssaan kuole satoja ihmisiä per päivä per valtio. Kyllä tämä tästä vielä
<erivd> toki ymmärrän että täällä riemurasiassa ei saa puhua ns. "salaliittoteorioista" koronasta ym. valehtelusta kansalle koska riemurasia saa mainosrahaa ties mistä. kuten 9gag ja valtamedia. ottakaa ite pää pois pensaasta ja tutkikaa asiaa. normi influensoihin kuolee enemmän porukkaa kuin tähän koronaan, mutta eihän sellaista tietoa missään jaeta. pelko on se mitä nyt pitää välttää. tietysti järkevä pitää olla eikä tahalleen mennä sairaana ihmisten keskuuteen. järki käteen ja omalla maalaisjärjellä eteenpäin. pelko johtaa kansaa.
<Tonny> Millähän kriteerillä toi on hyvä yritys?
<Hernepuikko> erivd just sun kaltaisten ihmisten takia noita rajoituksia liikkumisen kanssa on hyvä olla.
<Wickerman> Jaa, tämä erivd yrittääki vaan olla samanlaine trolli ku hikilanderki eli senki kirjotukset voi skipata suoraan.
<Black hand> erivd Mitään et yritä ja totuutta haet? Silti laitoit sormet korviin kun asiasta kokemusta saaneet ihmiset puhuivat ja väitit paskapuheeksi. Kuulostaa enemmän siltä että haluat vain saada hyväksyntää ajatuksillesi. Joko olet trolli tai oikeasti tyhmä, saat valita kumpi.
<erivd> En yritä mitään. Totuutta haen. Näköjään sama pelon lietsonta täällä kuin 9gag:issä. Ja tietysti valtamediassa. Jos on mahdollista saada ban:iä tälle sivustolle niin haluisin saada sen nyt.
<MösjööTipsu> erivd Aijaa, se yrittääkin olla joko sarkastinen tai trolli.
<OsKuukkeli> erivd Katotaan ku sattuu sinun tahi läheistesi terveyden päälle, että mitä mieltä oot tästä lenssusta.
<erivd> Te puhutte kaikki paskaa! Tiedätte sen itsekkin.
<Oloneuvos> erivd Pandemia joka tappaa ihmisiä yhtä paljon kuin kausiflunssat vaikka eristystoimet ovat käynnissä, tauti johon ei ilmeisesti tule immuniteettia vaikka sen sairastaisikin kerran. Sitten on vielä viruksen aiheuttemat pysyvät keuhko- ja sydänvaivat, veren hyytymisongelmat ja mahdolliset neurologiset vaikutukset. Flunssa...
<MösjööTipsu> erivd Aikamoinen flunssa se onkin. Omasta tuttavapiiristäni tiedän kaksi kuoleman tapausta. Ja yksi tuntemani kovakuntoinen himourheilijanuorukainen sairastuessaan ei pystynyt edes kävelemään viellä viime viikolla, mutta toivottavasti nyt selviää. Harvempi flunssa vie sakkia tähän tahtiin tehohoitoon ja tappaa heikoimmat kättelyssä.
<Wickerman> erivd Tuskin flunssan takia mitään "lockdowneja" missään asetetaan. Tiedän kyllä mitä haet takaa, mutta en lähde tuolle linjalle.
<Laksatiivitaavi> erivd Jos minä tahtoisin nopeasti pandemiasta eroon, ottaisin levittävän asian toiminnasta pois. Jos se korona nyt leviää ihmisestä ihmiseen, on melko tehokasta pitää jengiä eristyksissä, kunnes korona on kokonaansa pysähtynny. Ehkä Teillä on jokin parempi keino? Vaikka pesuaineella pesu sisäisesti?
<erivd> onko jossain maailmalla oikeesti niin tiukka lockdown että ei saa kulkea missään ku liikkeellä on flunssaa? eikö kellään muulla hälyytyskellot soi?
<aasberg> Mustilta koiramainen temppu.
Uusimmat profiilikuvat
Foorumilla tapahtuu