Lähettäjä:

Koronakevät ja Suomi
ILMOITA ASIATON SISÄLTÖ
Valitse mielestäsi parhaiten kuvaava ilmoitus mediatiedostosta.
Syy
repostMediaId
Lyhyt selvitys
1
Jylppy-Gallerian videokonvertoinnissa on ollut ongelmia 27.1.2020 - 9.2.2020 välisenä aikana ja jonoja on päässyt syntymään. Vika on nyt korjattu ja jono alkaa purkautumaan pikkuhiljaa tulevina päivinä.
Lähettäjä:
Syy
repostMediaId
Lyhyt selvitys
600
Kommentti ei liity mediaan
Eniten ääniä saaneet kommentit
Aika: 2020-06-08 00:28:47
+3469
<Jens Kettu> +5 RR
Onneksi romanit käyvät toisinaan moikkaamassa suomalaisia vanhuksia, vierailu maksaa yleensä vain muutaman setelin ja pari korua. Silloin tällöin myös maahanmuuttajanuoret auttavat kadulla kulkevia vanhuksia kantamaan käsilaukkujaan. Kuten mediassa usein toistetaan, he tulevat kulttuureista joissa vanhuksia arvostetaan.
Aika: 2020-06-07 23:15:10
+35923
<pepeplus> +5 RR
Eikös ne norjalaiset sanonu että ne suomalaiset valmistautuu aina maailmanloppuun.
Aika: 2020-06-08 07:19:08
+215
<Jukuri1> +5 RR
Sä oot highlander100 kyllä toivoton tapaus
Kommentit (9)
Piilota OFF-Topic keskustelu
<Ananatti> Koskakohan Ano alkaa postaamaan tänne kuviaan että Jens Kettu pääsee peukuttaan?
<tuuhee> jykke-84 Itsellä on pysynyt vuosia vierailut vakiona, jouluna kynttilän kera.
<K-pää> Jukuri1 On tilanne kuinka tukala tahansa, ikinä ei saa toivoa menettää ja aina se viimeisestä viimeinen hetki on kääntynyt voitoksi joka ikinen kerta.Eiku, niin käykin vain elokuvissa.
<Jukuri1> Sä oot highlander100 kyllä toivoton tapaus
<jykke-84> Kovasti olen mummoon ollut yhteydessä ennen ja nyt koronan aikana. Nyt vaan vähän enemmän.
<highlander100> Näinhän tämä on. Persut valittaa siitä, kuinka ei rahaa riitä suomalaisten vanhuksien, mutteivät itse mene työttöminäkään vapaaehtoisina auttamaan tai pitämään seuraa näille.
<Jens Kettu> Onneksi romanit käyvät toisinaan moikkaamassa suomalaisia vanhuksia, vierailu maksaa yleensä vain muutaman setelin ja pari korua. Silloin tällöin myös maahanmuuttajanuoret auttavat kadulla kulkevia vanhuksia kantamaan käsilaukkujaan. Kuten mediassa usein toistetaan, he tulevat kulttuureista joissa vanhuksia arvostetaan.
<pepeplus> Eikös ne norjalaiset sanonu että ne suomalaiset valmistautuu aina maailmanloppuun.
<olliko> aiempi aika oli vain harjoittelua ja nyt korona testaa harjoittelun tulokset
Uusimmat profiilikuvat
Foorumilla tapahtuu