Lähettäjä:

Kun haluat levykauppaan
Iced Earth-yhtyeen perustaja Jon Schafferin tempaus vallankumouksessa epäonnistui
Lähettäjä:
HeviKeiju
Otsikko: Kun haluat levykauppaan
Kuvaus: Iced Earth-yhtyeen perustaja Jon Schafferin tempaus vallankumouksessa epäonnistui
Hakusanat: Schaffer, mellakka, washington, suunnistaja, capitol, ,
ILMOITA ASIATON SISÄLTÖ
Valitse mielestäsi parhaiten kuvaava ilmoitus mediatiedostosta.
Syy
repostMediaId
Lyhyt selvitys
600
Kommentti ei liity mediaan
Eniten ääniä saaneet kommentit
Aika: 2021-01-08 15:52:15
+45860
<vattumies> +5 RR
Loistava värivalinta, melkein sain selvää ensi yrittämällä
Aika: 2021-01-09 05:26:05
+1386
<jaakko69pano> +5 RR
highlander100 Pelle olet sinä kun tulet huumorisivustolle jauhamaan tuota vasemmistopropagandaa. Ja hölmökin vielä olet. äösi on varmaan alle 80 kun tuolla ulinallasi saat nuoret kääntymään persuiksi.
Aika: 2021-01-08 22:04:57
+25784
<Nokturnal> +5 RR
BetBet se on kuule ihan normaalia ihmiskunnalle... niin kauan kun on olemassa ihmisiä tulee olemaan syrjintää yms sekoilua.. siinä ei muutama ruikutusliike paljoa auta. olishan se kiva jos kaikki osais olla kunnolla keskenänsä mutta se nyt ei vain ole mahdollista.
Aika: 2021-01-09 00:06:54
+25784
<Nokturnal> +5 RR
BetBet ei vittu oot oikeessa... jos en enää kommentoi niin se rasistipaska ehkä lakkaa itkemästä perässä... et sää ihan niin tyhmä oo ku mää luulin..
Aika: 2021-01-09 02:43:14
+25784
<Nokturnal> +5 RR
highlander100 miksi sä oot fiksaantunu jonkun kehitysmaan politiikkaan?
Kommentit (101)
Piilota OFF-Topic keskustelu
<hugasa> Vittu mitä paskaa nää kommentit - siirtykää itkemään sinne facen puolelle!
<BetBet> Nokturnal Ole hyvä ja lakkaa paskomasta kommenttiosioita trolli.
<Nokturnal> BetBet en tiedä.. ihan kivaa kun sua voi ohjailla miten haluaa etkä joko tajua tai vaan huomaa sitä.. ehkä mä pidän hauskaa vielä hetken aikaa..
<BetBet> Nokturnal Ole hyvä ja lakkaa paskomasta kommenttiosioita.
<MösjööTipsu> Ananatti Kyllä mä sen ihan avoimesti voin myöntää, etten tiedä asiasta mitään. Niinkuin loppujenlopuksi ei moni muukaan täällä. Korostan, ettei kyse ole siitä etteikö asia olisi tuomittava, vaan siitä minkälaista poliittista viestiä annetaan ulospäin. Sosiaalisen median aikakaudella laitetaan ihmisten suuhun ihan liikaa sanoja ja heidät tuomitaan vain muutamien sanojen tai lauseiden perusteella jotka pahimmassa tapauksessa on irroitettu kontekstista ja voivat johtaa jopa väkivaltaan. Rakentava ja toisia kunnioittava keskustelu ei ole vielä kielletty.
<Nokturnal> BetBet joo niin mää vähä epäälinki... oot niin ennalta-arvattava että tässä voi kehittää oikeen pelin "speedrun: kauanko kestää saada BetBet toistamaan vaan yhtä lausetta loputtomiin"
<BetBet> Kapa53 Siitä vain tuomitsemaan aina kuin näet, sillä se katoaa.
<Kapa53> Kun lukee näitä kommentteja, kauas on kyllä menty siitä, kun liityin rasiaan vuonna 2006. Voisikohan tämän politiikkapaskan siivota täältä pois, itsekin siihen sorrun ihan liikaa.
<BetBet> Nokturnal Lakkaa paskomasta kommenttiosiota luuseri.
<BetBet> Teht Tulee kenties sinulle yllätyksenä, mutta rasia on ja on ollut täynnä persujen öyhötystä, siksi esim. minä tulin esiin, varmaan highlander samasta syystä. Kaiken tämän, oikeiston mölinän, päästät sormiesi välistä. Toki higlanderilla oli jo pelkkää julistamistakin tuossa, sen sijaan, että vain korjailisi näiden öyhkääjien mölinöitä.
<Nokturnal> BetBet todisteista puheenollen onko sulla todistaa sun väitettä joss VALTAOSA maailman väestöstä on irtisanoutunut rasismista kuten eilen väitit?
<Teht> @highlander100 Olet yhtä ja samaa äärioikeistolaisten kanssa, mutta vain äärivasemmiston puolella. Molemmat ääripäät ovat yhtä mitäänsanomattomia muille. Ääntä niistä kyllä lähtee, mutta missä on teot jotka oikeasti vaikuttavat? Olet täysin uutistoimistojen mukana vietävä lammas joka uskoo vain sinun ideaaliasi koskevat asiat ja nostat aivan käsittämättömän haloon asioista jotka eivät tue sinun ideaalia. Mitä ihmettä sinä haluat tai miksi olet RR:ssa, jonka pitäisi olla huumorisivusto eikä liittyä politiikkaan mitenkään. Mitä luuletkaan saavasi aikaan, totuus on päinvastainen.
<BetBet> Tyypillistä rasian persuilua. Väitetään ukkosen ihmeitä x, viis veisaten perusteista, jonka päälle paskotaan ketju. Toisaalla kuitenkin kehdataan ulista todisteiden perään, kun näitä saadaan ulina sen kuin jatkuu. Go persut go :D
<arsetu> anti-rasistinen liikehdintä? betbet, antifa on syöpä siinä missä vastarintaliike yms. Ja tuollaiset syövät pitäisi hävittää. Esim saksassa antifa on melkosen vahva ja terrorisoi mielivaltaisesti kaikkia ja saksan valtio vaan hyysää niitä. vitun vatipääporukkaa.
<arsetu> betbet ja highlander on kyl sama tyyppi.
<Ananatti> Miljonääri taas yrittää huumorisivustolla, että edes joku tulisi imemään... Onneksi hän sentään osaa määrittää ÄO:n hyvin tarkasti ja tieteellisin termein.
<Gh0st1337> oisit kirjoittanut valkoisella niin saisi selvää...tai, no oho.-..rasismi. Ja muutenkin ihan paska meemi tai mikä tää nyt on olevinaan. Se mikä ei kelpaa reddit niin kelpaa riemurasiaan.
<jaakko69pano> highlander100 Pelle olet sinä kun tulet huumorisivustolle jauhamaan tuota vasemmistopropagandaa. Ja hölmökin vielä olet. äösi on varmaan alle 80 kun tuolla ulinallasi saat nuoret kääntymään persuiksi.
<Nokturnal> highlander100 kiivasta kommunikointia kuten "lopeta en kestä enää" x100?
<highlander100> Nokturnal Helvetin pelle. Esitän todisteita, mutta pelle ei edes katso niitä, ja ulisee sen jälkeen miten mun pitää todistaa. JOS OLISIT KATSONUT esim tuon Twitter-linkin, huomaisit, ettei tarvitse edes tiliä nähdäkseen mitä siellä on. Alan pikkuhiljaa arvata syynkin miksi BetBet käy niin kiivasta kommunikointia kanssasi, sekin on huomannut miten hölmö olet. Olen antanut nyt sulle todisteita, on sun vuoro todistaa ne vääräksi.
<Nokturnal> highlander100 sori mutta en omista twitteriä. ja jos sinä väität jotain niin se on sun taakka todistaa eikä mun epätodistaa se..
<highlander100> Nokturnal Fiksaantunut? Seuraan hyvin laajalti politiikkaa, maailman tämän hetken kuumimpia tapauksia, luen paljon historiaa, lääketiedettä, yleensä tieteitä, faktapohjaisia asioita maailmasta. Vaikuttaa vahvasti siltä, että sinä et seuraa mitään uutisointeja, tieteitä, faktaa jne..
<highlander100> Nokturnal "vitullinen läjä mutua, aika vähän todisteita..." Sopii sitten esittää toisenlaisia todisteita, jos sulla kerran niitä on? twitter.com/bubbaprog/status/1346920198461419520 ja www.businessinsider.com/biggest-police-union-fop-endorses-trump-for-president-over-biden-2020-9?r=US&IR=T
<Nokturnal> highlander100 miksi sä oot fiksaantunu jonkun kehitysmaan politiikkaan?
<highlander100> UUTISET nyt: "Donald Trumpin Twitter-tili pantiin taas jäihin – TÄLLÄ KERTAA PYSYVÄSTI. Yhdysvaltain presidentin Donald Trumpin Twitter-tili ehti olla avoinna vain vuorokauden edellisen sulkemisen jälkeen." Miettikää: suurvallan presidentti jauhaa niin suuria valheita, yllyttää omaa kansalaisiaan riehumaan jne, niin että jopa Twitter joutuu sulkemaan tuon mielipuolen kokonaan ulos! Halla-aho taas jatkaa ihailemistaan, ihailee tuollaista NARSISTISTA SEKOPÄÄTÄ!
<Nokturnal> highlander100 vitullinen läjä mutua, aika vähän todisteita...
<highlander100> präntöö Oletko oikeasti noin tyhmä? USA:n poliisi on tunnettu siitä, että se sympatiseeraa Trumpia, siksi eivät laittaneet juurikaan hanttiin, kun trumpistit vyöryivät sisään. Useissa medioissa kautta maailman julkaistiin videopätkiä, kun tunkeutujat ottivat poliisien kanssa jopa selfietä. Potkut ja tuomio tuollaisille poliiseille. JOPA BIDEN ITSE SANOI, että kukaan ei olisi päässyt sisälle kongressiin, JOS valtaajat olisivat olleet MUSTIA, heitä olisi surutta ammuttu. Tässä taas kerran nähdään USA:n poliisin rasistisuus: valkoista riehujaa ei ammuta kovinkaan helposti.
<PeterNorth> Tässä pitää tietää Iced Earth. Ihan vaan jos et lue kuvausta.
<Nokturnal> highlander100 5 ihmistä kuoli joista neljä tappoi poliisi...
<highlander100> MösjööTipsu "Enkä mä edes tiedä mikä Halla-Ahon pointti oli, sillä olen vain nähnyt tämän median verran asiasta. Koska en tiedä faktoja" Mutta kumminkin pitää päästä kommentoimaan, vaikka et edes tiedä mitä Halla-aho tarkoitti ja vaikka et tiedä faktoja? Faktat on sitä, että Capitolin rynnäkkö tuomittiin laajasti ympäri maailman. Mutta Halla-aho Trumpin ihailijana ei halua tuomita koko asiaa vaan vähättelee "tapahtuu tätä muuallakin", vaikka 5 ihmistä kuoli, ja törkeä hyökkäys demokratiaa vastaan. Halla-aho on sanonut myös "väkivallan olevan aliarvostettu keino" Tällainen MESTARI!
<uvracha> Losers!
<Nokturnal> BetBet ok
<BetBet> Nokturnal Lakkaa paskomasta kommenttiosiota taukki.
<Nokturnal> BetBet ei vittu oot oikeessa... jos en enää kommentoi niin se rasistipaska ehkä lakkaa itkemästä perässä... et sää ihan niin tyhmä oo ku mää luulin..
<BetBet> Nokturnal Lakkaa paskomasta kommenttiosiota imbesilli.
<Nokturnal> BetBet e
<BetBet> Nokturnal Lakkaa paskomasta kommenttiosiota pelle.
<Nokturnal> BetBet siinä taas nähtiin sun faktat ja argumentit...
<BetBet> Nokturnal Lakkaa paskomasta kommenttiosiota tollo.
<Nokturnal> BetBet lasketaanko spämmi paskomiseksi? jos lasketaan niin rasismin lisäksi oot taas syyllinen siihen mistä muita itse syytät...
<BetBet> Nokturnal Lakkaa paskomasta kommenttiosiota vajakki.
<Nokturnal> BetBet juu, ilmottele kun haluat irtisanoutua rasismista kuten VALTAOSA maailman väestöstä on jo tehny...
<BetBet> Nokturnal Lakkaa paskomasta kommenttiosiota, ole hyvä.
<Nokturnal> BetBet sori että yritin auttaa sua.. sulla oli tilaisuus irtisanoutua rasismista mutta koska suomi on vapaa maa (kiitos hyvinvointivaltion) niin et sitä ottanut... en tiedä sitte auttaako sun tähän mennessä jo heikkoa imagoas vielä kivenkovan rasistin, sadistin ja fasistin leima kuinka paljo..
<BetBet> Nokturnal Lakkaa paskomasta kommenttiosiota trolli.
<Nokturnal> BetBet hyvä on.. et halua irtisanoutua rasismista.. no suomi on vapaa maa.. myös rasisteilla on oikeuksia ( kiitos hyvinvointivaltion)
<BetBet> Nokturnal Lakkaa paskomasta kommenttiosiota.
<Nokturnal> BetBet tiesitkö että jopa YK on irtisanoutunut rasismista? miksi sinä et ole?
<Nokturnal> BetBet ikävää että sun mielestä rasismista irtisanoutuminen on "turhaa trollaamista"
<BetBet> Nokturnal Lakkaa paskomasta kommenttiosiota turhilla kommenteillasi trolli.
<Nokturnal> BetBet heti kun irtisanoudut rasismista
<Ananatti> MösjööTipsu Okei, luulin, että tiesit mistä puhut, kun kommentoit keskustelua. Olin väärässä.
<BetBet> Nokturnal Lakkaa paskomasta kommenttiosiota turhilla kommenteillasi.
<Nokturnal> BetBet miks menit noin lukkoon? sulta on tullu niin nokkelaa, älykästä ja faktapitoista argumenttia tähän asti...
<BetBet> Nokturnal Lakkaa paskomasta kommenttiosiota turhalla sonnallasi, ole hyvä trolli.
<Nokturnal> BetBet oon vähä pettyny... luulin että oot anti-rasisti mutta ei sitten... no.. toisaalta onhan se vähän ironista esittää jotain maailmanhalaajaa kun identifioituu termillä joka alkaa sanalla "anti" (jotain vastaan) mä kun luulin että kaikki ihmiset on yhtä arvokkaita...
<BetBet> Nokturnal Lakkaa paskomasta kommenttiosiota turhalla sonnallasi ole hyvä.
<Nokturnal> BetBet sun mielestä rasismista irtisanoutuminen on turhaa sontaa?
<BetBet> Nokturnal Lakkaa paskomasta kommenttiosiota turhalla sonnallasi trolli.
<Nokturnal> BetBet "minä, BetBet, irtisanoudun rasismista." ei oo vaikeeta...
<BetBet> Nokturnal Lakkaa paskomasta kommenttiosiota turhalla sonnallasi.
<Nokturnal> BetBet mieti.. jopa afrikan (...) irtisanoutuu rasismista mutta BetBet ei... ei näytä hyvältä nyt mies...
<Nokturnal> BetBet ot ookkaan... sanoit että VALTAOSA maailmasta on irtisanoutunut rasismista... koska muuten ajattelit liittyä tuohon arvostettuun joukkoon?
<BetBet> Nokturnal Lakkaa paskomasta kommenttiosiota turhalla mussutuksellasi.
<Nokturnal> BetBet nyt vähän tuntuu siltä että välttelet rasismista irtisanoutumista... ei luulisi olevan kauheen vaikeeta tommoselle vapauden sankarille..
<BetBet> Nokturnal Lakkaa paskomasta kommenttiosiota turhilla kysymyksilläsi trolli.
<BetBet> Nokturnal Lakkaa paskomasta kommenttiosiota. En ole väittänyt rasismin olevan poistetun maailmasta.
<MösjööTipsu> BetBet, Ananatti. Tarkoitin aivan samaa asiaa, kun on puhuttu, ettei terrorismille saa näyttää pelkoaan, sillä silloinhan ne terroristit huomaavat, että tämä toimii ja pelottaa ihmisiä sekä päättäjiä joten lisää tätä. Se mitä pelko tarkoittaa tässä yhteydessä, on hiukan eri asia kuin moottorisahamurhaajan eteen joutuminen. Enkä mä edes tiedä mikä Halla-Ahon pointti oli, sillä olen vain nähnyt tämän median verran asiasta. Koska en tiedä faktoja, yritän ajatella asiaa mahdollisimman avoimesti.
<Nokturnal> BetBet et oo vieläkään kertonu että ootko irtisanoutunu rasismista vai ootko vieläkin rasisti?
<Nokturnal> BetBet ai.. no mikä tuo YK-juttu sitten oli? onko se eliminoitu jossain yk:n toimistossa vai?
<BetBet> Nokturnal Lakkaa paskomasta kommenttiosiota turhilla kysymyksilläsi.
<BetBet> Nokturnal Lakkaa paskomasta kommenttiosiota. En ole väittänyt rasismin olevan eliminoitu.
<Nokturnal> BetBet kerrotko vielä että ootko itte irtisanoutunu rasismista ja jos oot niin miksi lähdit rasismiin mukaan alunperin ja että mikä sai sut sitten muuttamaan mieltäs?
<Nokturnal> BetBet onko tällä YK:n irtisanoutumisella rasismi eliminoitu? no.. ei tarvita niitä antirasistisia liikkeitä sitten enää...
<BetBet> Nokturnal Usko nyt ja lakkaa paskomasta tätäkin kommenttiosiota, tuollaisen kanssa ei keskustella. Julistuksesi on kuultu, ei kiinnosta, koska se ei perustu mihinkään. Kiitos, koita lopettaa paskominen.
<Enlike> Tekikö hailänteri uuden tunnuksen ku kaikki mustalistas sen?
<Nokturnal> BetBet ja YK on sitten kerännyt allekirjoitukset VALTAOSALTA maapallon väestä että irtisanoutuvat rasismista?
<BetBet> YK on irtisanoutunut rasismista: https://en.wikipedia.org/wiki/International_Convention_on_the_Elimination_of_All_Forms_of_Racial_Discrimination
<BetBet> Nokturnal Ei noin. Sitä ei tulla julistamaan yleispäteviä totuuksia ihmiskunnasta ilman kättä pidempää, todellisen perusteen puolikastakaan, ja heti seuraavaan hengen vetoon vaadita todisteita toisaalta.
<Jokojuusto> BetBet Vieläki jaksaa ulvoa?
<Nokturnal> BetBet sulla on varmaan jotain näyttöä sille että VALTAOSA maapallon väestä on irtisanoutunut rasismista? ootko muuten itte irtisanoutunu? jos oot niin voitko kertoa että miksi aloit rasistiksi alun perin ja miksi sitte irtisanouduit kuitenki myöhemmin?
<BetBet> Nokturnal Ei se siitä julistamalla todeksi muutu. Tokihan se ei ole varmaankaan lähitulevaisuuden juttu. Käytännössä väität, että osa ihmiskunnasta ei voi kehittyä samaan suuntaan kuin jo valtaosa on mennyt, irtisanoutua rasismista. Sanomattakin selvää, ettei tuo perustu mihinkään – silti epäilemättä jatkat hokemaasi, joten näkemiin, kun näin tapahtuu.
<Nokturnal> BetBet se on kuule ihan normaalia ihmiskunnalle... niin kauan kun on olemassa ihmisiä tulee olemaan syrjintää yms sekoilua.. siinä ei muutama ruikutusliike paljoa auta. olishan se kiva jos kaikki osais olla kunnolla keskenänsä mutta se nyt ei vain ole mahdollista.
<BetBet> Nokturnal Sitähän sinä et tiedä, ja jälleen kerran perusteeton väite. Julistamisesi on yhtä tyhjän kanssa. Silloin ei myöskään katoa anti-rasistiset liikkeetkään. Deal with it. Ja hyvä, että huomasit ettei sen katoaminen itsestä, perheestäsi, yhteisöstäsi, kaupungistasi, maastasi tai kokonaan, ole lainkaan mistään pois.
<Nokturnal> BetBet rasismi ei katoa maailmasta. ikinä. deal with it.
<Ananatti> MösjööTipsu Halla-Laho siis vähättelevällä kommentillaan piilotti pelkonsa? Asia vilipitön.
<BetBet> Hajuste Kurjaa, että sinua noin pelottaa anti-rasistinen liikehdintä. Kerroppa mitä on sinulta pois, jos rasismi katoaisi maailmasta?
<Mahtimasa> Hajuste Paitsi että nämä oli niitä hörhöjä jotka yrittivät pitää Trumpin presidenttinä hyökkäyksellään. Väkivallalla noi sun mainitsemat järjestötkin on yrittäny eikä menny kauheen hyvin
<Hajuste> Toivottavasti tämä on vasta alkua. Toivottavasti muutkin amerikkalaiset menettävät malttinsa. BLM-terroristijärjestölle ja sen tukijoukoille, Antifalle, pitää pistää kampoihin ennen kuin on liian myöhäistä. Viranomaisista ei ole apua, kuten on nähty.
<BetBet> MösjööTipsu Kuka näin on tehnyt? Mutta näytät ymmärtävän kyseessä olevan koulukiusaajatason toimintamalli, koska odotat ääriliikeiden hulinoiden kiihtyvän, jos asianmukainen hallinto näyttää heikkouden merkkejä. (Ja ei tollot, en unohtanut vaihtaa nikkiäni.)
<MösjööTipsu> highlander100 Miten luulet ääriliikkeiden suhtautuvan tuollaisiin hulinointeihin, jos poliitikot lähtevät panikoitumaan ja suurentelemaan asioita näyttäen pelkonsa?
<Why> Kyllä kelpaa istua vankilassa kun kerrankin sai antaa niin, että tuntuu.
<turha> Amerikassa on paljon pahoinvointia tällä hetkellä. Huono-osaisuus, köyhyys, syrjiminen ja henkinen pahoinvointi ei rajoitu pelkästään mustiin ja latinoihin.
<olllli> Aisd öörth
<thebeet83> miksi mustalista ei toimi?
<highlander100> "Kongressin levottomuuksista nostettu syytteitä, myös Trumpin roolia selvitetään – yhdellä hyökkääjistä oli mukanaan puoliautomaattikivääri ja 11 polttopulloa. 5 ihmistä kuollut." Halla-aho: "Yhdysvaltain tapahtumia ei ole syytä suurennella. Tällaista rähinöintiä ja hulinointia on nähty muuallakin”. Mestari kumartaa edelleen Trumpia.
<highlander100> "Väkivalta on nykyään aliarvostettu ongelmanratkaisukeino.” Halla-aho Scriptassaan.
<Jylder> Voi olla ettei sieltä levy-yhtiöstäkään olisi hyvää palautetta tullut, jos sinne tuolla asenteella olisi tunkenut.
<BetBet> Hyvää mainosta bändille, heistä aikaisemmin kuullut.
<Garbanzo> Comic Sans-fontti vielä puuttuu
<vattumies> Loistava värivalinta, melkein sain selvää ensi yrittämällä
Uusimmat profiilikuvat
Foorumilla tapahtuu