Lähettäjä:

Vihaaminen ihonvärin tai uskonnon perusteella
Nelson Mandelan sitaatti vihasta.
ILMOITA ASIATON SISÄLTÖ
Valitse mielestäsi parhaiten kuvaava ilmoitus mediatiedostosta.
Syy
repostMediaId
Lyhyt selvitys
1
Riemurasia on ollut tavoittamattomissa 1.2.2022 - 2.2.2022 välisen ajan päivitystöiden johdosta. Ilmoitelkaa rohkeasti sivuston ongelmista mikäli niitä tulee vastaan palautesivun kautta.
Lähettäjä:
Syy
repostMediaId
Lyhyt selvitys
600
Kommentti ei liity mediaan
Eniten ääniä saaneet kommentit
Aika: 2014-01-12 20:41:04
+111829
<Benn>
Onneks riemurasiassa oppii suvaitsevaisuutta
Aika: 2014-01-12 21:03:43
+12425
<Seksi-Jorma>
Totta. Itsekin opin vihaamaan rättipäitä ja kumppaneita vasta kun jouduin olemaan heidän kanssaan tekemisissä.
Aika: 2014-01-12 20:38:17
+9233
<BeeBee_>
Tämä mies ainakin tietää siitä vihasta aika paljon
Aika: 2014-01-12 22:17:23
+28676
<VSOP>
Paskapuhetta, kyllä minä vieroksun esim. somaleja huonojen kokemusten perusteella.
Aika: 2014-01-12 20:45:47
+487
<Miesmagneetti>
Eikö se viha perustu amerikan mustien kulttuuriin eikä ihonväriin?
Kommentit (40)
Piilota OFF-Topic keskustelu
<Mikro-Heikki> Lika on mustaa/ruskeaa, se kuuluu heittää roskikseen! puhtaus on valkoista
<666satan> vihaan vihaajia eli vihaan itseäni..
<Nokturnal> hihhuli puhuu pedareista.. oh the irony
<huumejoonas> En viitsisi murhaajalta ottaa mitään elämänoppeja.
<bowlman> Hyi, toi on (...).
<Halvattu> No tuotatuota.. Kyllähän sitä ihminen vähän rasistinen on syntyessään, kun ihmismieli toimii lokeroimalla asiat ja outo pelottaa, ts. jos on ikänsä elänyt lähinnä valkoihoisten keskuudessa, niin kyllä sitä yöntimoa kohtaan on tahtomattaan vähän varauksellinen. Tätähän ei tarttis vahvistaa kaikilla kertomuksilla viidakon elukkaneegeröistä, jotka vaan raiskaa, tappaa ja varastaa. Ja se että miten sitä tuntemattoman pelkoa toteuttaa, on sitten kiinni ihmisestä.
<Kheldaur> Mandela on kyllä turhake.
<jolpe> Eikai kukaan nyt vihaa mustalaisiakaan siksi, että heillä on suorat housut tai liian iso hame... Ei kyllä ne mielipiteet ja tunteet tulevat täysin omista ansioista!
<junala> harmillista kylläkin viha ja kateus tulee ihmisluonnossa ennen rakkautta ja hyväksyntää. kusipäähomo
<Jd41> Niin ja Nelson Mandelas
<Allroundmma1> Voi kun ihmiset tietäisivätkään mikä tämäkin massamurhaaja oikeasti oli miehiään.
<HarryO> Ihminen nimenomaan oppii vihaamaan ja rakastamaan jos häntä ei kasvateta johonkin tiettyyn näkemykseen. Tarhaikäiset lapset leikkii kiltisti keskenään etnisyydestä riippumatta jos vanhemmat ei ole heitä "valistaneet". Viisas ihminen oppii myös ymmärtämään yksilön ja vähemmistön väliset erot. Toisaalta olen kyllä itsekin erittäin epäluuloinen joitain vähemmistöjä kohtaan vaikken sitä ulospäin näytäkään..
<Likvor> Totta. Vihaaminen alkaa kun oppii tuntemaan kohteen tavat.
<Future Bread Machine> Itse vihaan kaikkia tasapuolisesti.
<Isfet> Kehtaakin tämä (...) selittää tälläistä, kun vankilaankin joutui ihan vain sen takia, kun oli räjäyttämässä kristittyjen kirkon.
<rats_> >implikoi että viha on rakkauden vastakohta
<BitSimpleButHappy> Mandelalta vois oppia paljon ja ihmiset _sanoo_ että ovat oppineet Mandelalta paljon, mutta missä ne teot on?
<Firelake> http://www.liveleak.com/view?i=b68_1382714855 Mandelan jälkeen mustit maksaa vähän takasin valkosille huorille. Sama mentaliteetti on USA:ssa, valkosille saa tehdä mitä tahansa koska orjuus. Musta-valkoinen viharikollisuus ja raiskaustilastot jenkeissä on jännää luettavaa.
<VSOP> Paskapuhetta, kyllä minä vieroksun esim. somaleja huonojen kokemusten perusteella.
<60swagen> 95% mustista pilaa koko rodun maineen...
<Bluk> Itseasiassa ihmisille on luontaista viihtyä samantapaisen porukan seurassa, aina ollut. Sen vuoksi suhtaudun vähän kyynisesti maailmanlaajuiseen harmonia-fantasiaan.
<Hentairunkkari> Kumartakaa Allahia ja hyväksykää fakta että maa on vain ~6000 vuotta vanha. Niin ja fappailen muuten hentaille. Antakaa vihan virrata rakkaat riemurasistit
<Jolokuttaja> Hildamiu, ei kaiken tarvitse riemurasiassa ollaa hauskaa ? Jylppy-Galleriaan hyväksytään humoristiset tai muuten vaan mielenkiintoiset mediatiedostot. ? Jylppy-Galleriaan hyväksytään myös tiedostoja, joiden tarkoitus on herättää keskustelua ihmisissä.
<Hildamiu> Pitäskö tän olla hauska?
<Seksi-Jorma> Totta. Itsekin opin vihaamaan rättipäitä ja kumppaneita vasta kun jouduin olemaan heidän kanssaan tekemisissä.
<Ssavior> Harva mies pystyis antaa anteeks yli 20 vuoden vankeuden. Mandela pysty.
<Rarwin> On se viisas mies!
<neodine> Muttakun 99% pilaa muitten maineen.
<largehc> Vihatkaa uskontoa, älkää uskovaa.
<MenenTrolliin> On helppo oppia vihaamaan mustia kun ne on niin väkivaltasia.
<Lunat|c> Ei voi kuin arvostaa.
<Jd41> Toi oli aika hyvä siinä Snakes on the planessa
<El Beatbox> morgan freeman 5/5
<Miesmagneetti> Eikö se viha perustu amerikan mustien kulttuuriin eikä ihonväriin?
<Repsä> Kun minä ja Hitleri olimme istumassa iltaa.Niin ei mustat sanoneet sanaakaan. On se kummalliseksi mennyt tämä sodan jälkeinen maailma. Ja ihan muutamassa vuodessa.
<Benn> Onneks riemurasiassa oppii suvaitsevaisuutta
<Totuus> Samueli puhuu taas totta
<BeeBee_> Tämä mies ainakin tietää siitä vihasta aika paljon
<Rastal> En usko mihinkään internetin quoteihin ilman lähteitä. -Urho Kekkonen 1964
<madaxel> ..mutta kun viha ei ole rakkauden vastakohta.
Uusimmat profiilikuvat
Foorumilla tapahtuu