Jenkit luomassa ISIS:stä
VICE News
1
Jylppy-Gallerian videokonvertoinnissa on ollut ongelmia 27.1.2020 - 9.2.2020 välisenä aikana ja jonoja on päässyt syntymään. Vika on nyt korjattu ja jono alkaa purkautumaan pikkuhiljaa tulevina päivinä.
VICE News
Eniten ääniä saaneet kommentit
Aika: 2014-12-08 18:32:30
+2072
<LaME>
Ei kenellekkään pitäisi olla teillekään apinoille epäselvää, että ISIS on nimenomaan Irakin armeijan jälkeläinen. YHdysvaltojen sota terrorismia vastaan loi niin paljon vihaa ja kodittomia miehiä, että ääri-islamististen vaikutusvaltaisten jihadistien oli helppo ottaa ohjat käsiin ja alkaa yhdistää Islamistisia valtioita ja ihmisiä saman lipun ja aatteen alle. Ei missään nimessä sallittavaa ole heidän tekonsa ja raakuutensa, enkä heitä puolusta, mutta teidän typerysten on turha täällä foliohattuilla kun puhutaan faktoista.
Aika: 2014-12-08 19:04:21
+23184
<KuuFFi>
Heti kun länsimaista puhutaan totukksia jotka ei ole välttämättä mukavaa kuunneltavaa, niin alkaa heti foliohattu selitykset sun muut. Uskaltakaa kuulla ja nähdä se totuus. totuus on että kaikki on paskaa!
Kommentit (9)
<silli90> LaME Totta. Jenkit ei ottanu Saadamin armeijan kenraaleja yms upseeristoa mukaan uuteen kokoonpanoon, joten nää äijät otti kaverinsa ja meni sinne missä niille maksetaan.
<Paheksu> Eikös nää ole nähty jo moneen kertaan, miten jenkkien aseistamat joukot millon missäkin "kääntyy isäntiää vastaan".
<KuuFFi> Heti kun länsimaista puhutaan totukksia jotka ei ole välttämättä mukavaa kuunneltavaa, niin alkaa heti foliohattu selitykset sun muut. Uskaltakaa kuulla ja nähdä se totuus. totuus on että kaikki on paskaa!
<LaME> Ei kenellekkään pitäisi olla teillekään apinoille epäselvää, että ISIS on nimenomaan Irakin armeijan jälkeläinen. YHdysvaltojen sota terrorismia vastaan loi niin paljon vihaa ja kodittomia miehiä, että ääri-islamististen vaikutusvaltaisten jihadistien oli helppo ottaa ohjat käsiin ja alkaa yhdistää Islamistisia valtioita ja ihmisiä saman lipun ja aatteen alle. Ei missään nimessä sallittavaa ole heidän tekonsa ja raakuutensa, enkä heitä puolusta, mutta teidän typerysten on turha täällä foliohattuilla kun puhutaan faktoista.
<jhvisto> sanoisin että fooliohattu ei enään auta vaan lyijykypärä.
<Klementtiini> aika laittaa foliohattu päähän
Uusimmat Foorumin viestit