Metsästäjät auttaa peuraa
4.40 --> itse operaatio, ennen sitä informaatiota ennen tapahtuneesta
1
Jylppy-Gallerian videokonvertoinnissa on ollut ongelmia 27.1.2020 - 9.2.2020 välisenä aikana ja jonoja on päässyt syntymään. Vika on nyt korjattu ja jono alkaa purkautumaan pikkuhiljaa tulevina päivinä.
4.40 --> itse operaatio, ennen sitä informaatiota ennen tapahtuneesta
Eniten ääniä saaneet kommentit
Aika: 2012-11-09 12:53:44
+6266
<Niska00>
Probsit äijille että pelastivat. Hienoa miehiä!
Aika: 2012-11-09 10:00:50
+11372
<Javapa>
Vartin päästä ampuivat.
Aika: 2012-11-09 15:19:12
+123
<Myanus>
Näitähän on moniakin youtubessa, ja itse metsästäjänä tekisin samoin... Ei siellä lihatiskillä olla, ja pitää kunnioittaa riistaa (kun ne ei ole pullalla kasvatettu ;)
Aika: 2012-11-10 15:35:56
+2453
<T|mu>
Minusta kunnon metsästäjä kunnioittaa enemmän luontoa ja on lähempänä sitä, kuin yksikään netissä vinkuva hippi.
Kommentit (18)
<Pumpernikkeli> Olin melkoisen hämmentynyt kun klikkasin videota luettuani "metsästäjät auttaa perunaa"
<hekemus> kaikki eläintä kunnioittavat metsästäjät käyttää jousta, eikä asetta. jousella ampuessa antaa sille eläimelle myös paremmat mahdollisuudet päästä kikeen. eri asia tietenkin, jos on pakko saada safkaa..sillon sitä asetta käytetään.
<hekemus> noi oli niin punaniskoi, et kuvaamisen jälkeen salettiin tappoivat sen ja laittoivat lihoiksi...sa tekivät toisen videon, missä ne on jäljitelly tota samaa elukkaa ainakin 2viikkoa.
<Emlo> mitä metsästyssaaliit enään merkitsisivät jos riista kävelisi näin suoraan naaman eteen? Miehet teki hyvän työn päästäessään jalon eläimen jatkamaan elämäänsä
<Tattee> katoin eka et toinen peura oli päästä alaspäin jäätyny maahan :--D es päric
<T|mu> Minusta kunnon metsästäjä kunnioittaa enemmän luontoa ja on lähempänä sitä, kuin yksikään netissä vinkuva hippi.
<massumies> Metsästäjä on ainoa viherpiiperö, mitä metsä tarvitsee :)
<testo_jolle> Toivottavasti hipit joskus tajuaisi että eivät metsästäjätkään halua kaikkia elämiä tapaa..
<Jortikka69> voin vaan kuvitella ton fiiliksen kun on hetken aikaa niskat jumis ton jälkeen :D
<_munkki> Peure
<Saksoboy> it`s coming right for us!!!
<SäQ> metsästäjät auttavat peuraa, ironia.
<Drunkstar> Tais jäädä kurkun ympärille vielä jotain, mutta ainaki yrittivät.
<Myanus> Näitähän on moniakin youtubessa, ja itse metsästäjänä tekisin samoin... Ei siellä lihatiskillä olla, ja pitää kunnioittaa riistaa (kun ne ei ole pullalla kasvatettu ;)
<KuuFFi> kun kuvaus loppu: "head is up!" PAM! "i got it!"
<Niska00> Probsit äijille että pelastivat. Hienoa miehiä!
<honkkis88> Montakohan viikkoa se oli tota torsoa raahannu mukanaan?
<Javapa> Vartin päästä ampuivat.
Uusimmat Foorumin viestit