Näppärä rakennusmies
naulaa nätisti
1
Jylppy-Gallerian videokonvertoinnissa on ollut ongelmia 27.1.2020 - 9.2.2020 välisenä aikana ja jonoja on päässyt syntymään. Vika on nyt korjattu ja jono alkaa purkautumaan pikkuhiljaa tulevina päivinä.
naulaa nätisti
Eniten ääniä saaneet kommentit
Aika: 2016-07-07 12:02:47
+2525
<cray-z-man>
jotenki tuntuu että tuo puutavara ei oo ehkä kestävintä laatua. Ei ihme että myrskyllä ei jää kuin kivijalka, jos sitäkään
Aika: 2016-07-07 12:57:27
+1434
<Moonstone>
4.32 löi ohi naulasta
Aika: 2016-07-07 13:24:43
+18012
<Mandula>
Typpinaulaimella oltas jo eellä. Pfff-tsuhh-phhhfhhh
Aika: 2016-07-07 19:50:55
+5258
<eitoimirec>
Ja sit ihmetellään kun pienen kesätuulen jälkeen kattoa ei ole. parilla sileällä naulalla kiinni. Suomessa pitää olle perkeleen naulauslevyt ja miljoona naulaa neliösentillä.... :D
Aika: 2016-07-07 18:10:22
+90
<Khyllälähtee>
Ja taitaapi olla kirkkaita nauloja, ei sinkitty nelonen mee noin kepeesti.
Kommentit (22)
<^s1m0^> Koka tuuli kun tulee niin tuo rakennus lentää asina pitkin mehtiä.
<emponator> Suomessa saa itsekkin katon rakentaa kyllä, tosin valmiit kattotuolit on kohtuu edullisia ja helppoja joten harva lähtee ite noita askartelemaan.
<S0lt> Kylläkai se tihkusateen kestää :D
<nordicgunpowder> ei saa kattotuolejakaan itse tehdä Suomessa.
<_lateksi> ei suomen lumikuormille.
<GyRo> veikkaan ette ollu mitään ultra-grip-sipe-oil-resistant pohjallisia noissakaan kengissä.
<rknchen> Katoin sitte kaikki videot
<Ippen> Näille ukoille ei varmaan naulaimia tarvii ehdotella.Naurasivat paskaisesti vaan.
<Saksoboy> on kyllä melkosen pehmiää puuta?! Ja tuohon tavaraan sitte luotetaan niinku sokia koiraansa?!
<ak110> Koistinen tuonne kikkailemaan
<piran> Miksi se piti tuohon kylkeen naulata tuolla harjalla. Keskilinjalle ristikon yläpaarretta matalampi pukki ja yläpaarteet sen päälle ristiin. Puutavara on jotain märkää apulantapuuta.
<eitoimirec> Ja sit ihmetellään kun pienen kesätuulen jälkeen kattoa ei ole. parilla sileällä naulalla kiinni. Suomessa pitää olle perkeleen naulauslevyt ja miljoona naulaa neliösentillä.... :D
<Rieti-kissa> Joku voisi naulata tämän.
<Khyllälähtee> Ja taitaapi olla kirkkaita nauloja, ei sinkitty nelonen mee noin kepeesti.
<spegger> Gaunisda gadseldavaa
<komuaki> Saane kattotuolit tehdä itse ja nuo on kylllä vasoja
<Thaliquid> Tuolla saa näköjään kattotuolitkin itse tehdä? Ehkä parempi että suomessa ne tekee ihmiset jotka osavaat laskea kantavuudet sun muut asiat niin ei tarvi moneen kertaan sitä taloa rakentaa ;)
<laattamies> Se on vasara mikä kilahtaa. Itellä on Vaughan merkkinen vasara ja se kilahtelee samalla tavalla.
<Rksi> Jännästi helähtää noi naulat .. ihan kun ois teroitettu ja karkaistu
<Mandula> Typpinaulaimella oltas jo eellä. Pfff-tsuhh-phhhfhhh
<Moonstone> 4.32 löi ohi naulasta
<cray-z-man> jotenki tuntuu että tuo puutavara ei oo ehkä kestävintä laatua. Ei ihme että myrskyllä ei jää kuin kivijalka, jos sitäkään
Uusimmat Foorumin viestit