JYLPPY-GALLERIA ETUSIVU Jylppy-Galleria on yksi suosituimmista Riemurasian osioista, joka sisältää hulvattovia mediatiedostoja, kuten ajankohtaisempia kuvia, videoita, tekstejä sekä äänitiedostoja.
jaege Niin, silloin ennen vanhaan ne puhelimet piti ostaa käteisellä. Ei niitä saanut osarilla. Tuo oma puhelin taisi olla jotain 500-600mk ja kyllä, lukiolaiselle kallis laite. Soitinlisäri jostain alennuksesta parisataa markkaa ja muistikortti vielä lisäksi. Silti oli halvempaa, kuin hinnat alkaen-älyluurit.
5
Kommentit (5)
Tuntuuko siltä, että kommentit ovat lukukelvottomia? Ei hätää! Rekisteröitymällä Riemurasian uudeksi käyttäjäksi saat kommentit näkyviin! :)
<arzhi83>työskentelin hyvinkään pizzaPoPissa joskus että sain ostettua tuon... ja 150mk:lla sain, mutta tunteja piti tehdä niin maan birusti
0
12.04.18 19:19
<humpankuningas>jaege Niin, silloin ennen vanhaan ne puhelimet piti ostaa käteisellä. Ei niitä saanut osarilla. Tuo oma puhelin taisi olla jotain 500-600mk ja kyllä, lukiolaiselle kallis laite. Soitinlisäri jostain alennuksesta parisataa markkaa ja muistikortti vielä lisäksi. Silti oli halvempaa, kuin hinnat alkaen-älyluurit.
5
12.04.18 07:44
<pireol>jaege kaikki ei elä vanhemmiltaan saaduilla karkkirahoilla, jotkut myös tekee töitä rahojensa eteen :D
<humpankuningas>Itse ostin silloiselle Siemensin puhelimelleni erillisen mp3-soitinlisäosan joskus 2001 tai 2002. En muista paljonko maksoi, mutta 32 megainen muistikortti siinä taisi olla. Puolisen tuntia 128kbs musiikkia siihen mahtui.
Mikäli tämä mediatiedosto on mielestäsi sopimaton tai omistat tekijänoikeudet mediatiedostoon ja haluat sen poistettavaksi, voit lähettää siitä meille ilmoituksen.
Valitse mielestäsi parhaiten kuvaava ilmoitus mediatiedostosta.
Syy
repostMediaId
Lyhyt selvitys
Kommentointiin liittyvät säännöt
Pyri kunnioittamaan muita kirjoittajia ja heidän mielipiteitään.
Merkitse kommenttisi lähetysvaiheessa off-topiciksi mikäli se ei liity mitenkään itse mediaan.
Ylläpidolla on oikeus poistaa kommentti ilman mitään erillistä ilmoitusta.
Jylppy-Galleriaan ei hyväksytä poliittisten äärilaitojen riitelyä tai maahanmuuttopolitiikkaan liittyviä medioita tai kommentteja, niillä ei ole mitään viihdearvoa eivätkä ne tästä syystä sovellu Riemurasiaan.
Kiihottaminen kansanryhmää vastaan on kiellettyä.
Väkivallalla tai millään muullakaan uhkailua ei sallita, kohdistuipa se toiseen kirjoittajaan, julkisuuden henkilöön tai tuntemattomaan ihmiseen. Myöskään muita ei saa kannustaa väkivaltaan tai vainoon.
Linkit jotka sisältävät erotiikkaa, väkivaltaa, häiritseviä kuvia tai mainontaa ovat kiellettyjä.
Poistamme mainostarkoituksessa laaditut kirjoitukset, olipa mainostettava asia sitten tavara, palvelu, aate tai maailmankatsomus. Puolueen tai uskonnon kiihkeä tuputtaminen voi olla myös mainostamista.
Yksityiselämään kuuluvia asioita ei saa julkaista. Tämä tarkoittaa mm. puhelinnumeroita, osoitetietoja ja sähköpostiosoitteita.
Toistuva saman asian kommentointi on kiellettyä.
Mediaan liittymättömät kommentit, kuten maahanmuuttopoliikka tapahtuu foormilla. Pääset siihen tästä. Sallimme kuitenkin mediaan liittymättömät kirjoitukset tietyissä rajoissa.
On myös välillä piristävää kuulla käyttäjien omia hauskoja kokemuksia elämästä.
Jatkuvista sääntöjen rikkomisesta ylläpidolla on oikeus antaa käyttäjälle varoitus (7 päivän kirjoitus -ja äänestyskielto) sekä räikeimmissä tapauksissa porttikielto sivustolle tai tunnuksen poisto.
Kaikkien näiden sääntöjen jälkeen pyritään pitämään keskustelu kuitenkin rentona.
Eniten ääniä saaneet kommentit
Aika: 2018-04-12 07:44:01
+25618
<pireol>
jaege kaikki ei elä vanhemmiltaan saaduilla karkkirahoilla, jotkut myös tekee töitä rahojensa eteen :D
Aika: 2018-04-12 19:19:57
+8142
<humpankuningas>
jaege Niin, silloin ennen vanhaan ne puhelimet piti ostaa käteisellä. Ei niitä saanut osarilla. Tuo oma puhelin taisi olla jotain 500-600mk ja kyllä, lukiolaiselle kallis laite. Soitinlisäri jostain alennuksesta parisataa markkaa ja muistikortti vielä lisäksi. Silti oli halvempaa, kuin hinnat alkaen-älyluurit.
Kommentit (5)
Ei hätää! Rekisteröitymällä Riemurasian uudeksi käyttäjäksi saat kommentit näkyviin! :)
<arzhi83> työskentelin hyvinkään pizzaPoPissa joskus että sain ostettua tuon... ja 150mk:lla sain, mutta tunteja piti tehdä niin maan birusti
<humpankuningas> jaege Niin, silloin ennen vanhaan ne puhelimet piti ostaa käteisellä. Ei niitä saanut osarilla. Tuo oma puhelin taisi olla jotain 500-600mk ja kyllä, lukiolaiselle kallis laite. Soitinlisäri jostain alennuksesta parisataa markkaa ja muistikortti vielä lisäksi. Silti oli halvempaa, kuin hinnat alkaen-älyluurit.
<pireol> jaege kaikki ei elä vanhemmiltaan saaduilla karkkirahoilla, jotkut myös tekee töitä rahojensa eteen :D
<jaege> humpankuningas Taisit syntyä kultalusikka perseessä.
<humpankuningas> Itse ostin silloiselle Siemensin puhelimelleni erillisen mp3-soitinlisäosan joskus 2001 tai 2002. En muista paljonko maksoi, mutta 32 megainen muistikortti siinä taisi olla. Puolisen tuntia 128kbs musiikkia siihen mahtui.
Uusimmat Foorumin viestit