Lähettäjä:

Miltä ydinpommin räjähdys tuntuu?
ILMOITA ASIATON SISÄLTÖ
Valitse mielestäsi parhaiten kuvaava ilmoitus mediatiedostosta.
Syy
repostMediaId
Lyhyt selvitys
1
Riemurasia on ollut tavoittamattomissa 1.2.2022 - 2.2.2022 välisen ajan päivitystöiden johdosta. Ilmoitelkaa rohkeasti sivuston ongelmista mikäli niitä tulee vastaan palautesivun kautta.
Lähettäjä:
Syy
repostMediaId
Lyhyt selvitys
600
Kommentti ei liity mediaan
Eniten ääniä saaneet kommentit
Aika: 2019-07-03 20:26:28
+63632
<Hernepuikko> +5 RR
Kyllä valtio pitää huolen omistaan :D
Aika: 2019-07-03 22:34:54
+13259
<blugggg> +5 RR
(j)allu ciiwwii Nämä videolla esiintyvät miehet ovat kylläkin brittejä eivätkä jenkkejä ja kyse on tässä tapauksessa brittien ydinkokeista. Googlatkaa "Operation Grapple".
Aika: 2019-07-03 21:54:19
+5065
<hekokaivuri> +5 RR
Oispa mielenkiintoista nähdä vastaavia neukkujen tekemistä ydinkokeista. En pitäs ihmeenä jos niiden seurauksena olis ollu enempikin ruumiita ja ihan välittömästi räjäytysten jälkeen.
Aika: 2019-07-04 09:08:37
+4489
<erivd> +5 RR
ei uskois että noiki on parikymppisiä jätkiä..
Aika: 2019-07-03 21:55:14
+7863
<(j)allu> +5 RR
Jenkit nyt on sellainen kehitysmaa Suomeen verrattuna ettei sinne oikeasti kannata syntyä tai jäädä asumaan.
Kommentit (23)
Piilota OFF-Topic keskustelu
<Klementtiini> Ananatti tarkoitti varmaan että näki röntgenkuvan käsistänsä vaikka silmät oli kiinni. 1:14
<MixuS> Eivät varmaan nähneet röntgensäteitä, vaan se valo oli vain tarpeeksi kirkas jotta näki käsiensä läpi. Vähän sama kuin jos pistää käden taskulampun päälle mutta vielä paljon kirkkaampana.
<Ananatti> Hmm, mitenköhän silmät näkee röntgensäteitä, kun ne silmänpohjan aistisolut on virittyneet lähinnä näkyvän valon aallonpituudelle... Läpivalaisulaitteissakaan ei kyllä suoraan katsota sitä säteilyä...
<Kanakotka> Hyvin harvinaista nähdä motherboardin kaltaiselta roskalta hyvää mediaa. Kaipa ne on jostaan muualta sen klipannut.
<Kapa53> Kiva että tekivät näitä testejä. Nyt atolleilla valuu radioaktiivista paskaa ympäristöön https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/4a00fdc5-2a87-4905-a578-51299b5af729
<LionKing138> Jenkit teki samanlaisia testejä. Pommittivat aavikkoa johon oli haudattu mm. Ruokaa. Pamauksen jälkeen soltut kävelivät sitten lähemmäs ja ihmettelivät tuhoa.
<343> hekokaivuri https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ozyorsk,_Chelyabinsk_Oblast
<Epak> Nää on aina mielenkiintosia, 5/5.
<erivd> ei uskois että noiki on parikymppisiä jätkiä..
<Kalma Säde> Ois kysyny japanilaisilta pelottiko.
<Pepparkakor69> Propugunda?
<blugggg> (j)allu ciiwwii Nämä videolla esiintyvät miehet ovat kylläkin brittejä eivätkä jenkkejä ja kyse on tässä tapauksessa brittien ydinkokeista. Googlatkaa "Operation Grapple".
<Zyrppa> ihan käsittämätöntä että tommosia pommeja on edes pitänyt keksiä ja rakentaa.
<(j)allu> Jenkit nyt on sellainen kehitysmaa Suomeen verrattuna ettei sinne oikeasti kannata syntyä tai jäädä asumaan.
<hekokaivuri> Oispa mielenkiintoista nähdä vastaavia neukkujen tekemistä ydinkokeista. En pitäs ihmeenä jos niiden seurauksena olis ollu enempikin ruumiita ja ihan välittömästi räjäytysten jälkeen.
<ciiwwii> Miksi en ole ennen kuullut tästä? Jenkit on saatana.
<Kantasolu> ...koska silloin ei tiedetty kuinka ydinpommi vaikuttaa pitkällä aikavälillä. Olisivatko tehneet jos olisivat tienneet, vai olisiko asia selvitetty toisella tavalla. Lopputulos olisi ollut joka tapauksessa sama.
<Per-Einar> Voi vaan kuvitella kuinka helvetin pelottava tuo tilanne on ollu. Varsinkin jos nuo räjähdyskuvissa olleet laivat olivat niitä miehitettyjä. Valtava sienipilvi suoraan yläpuolella. Ei ihme jos tuli joillain äitiä ikävä. Ei sitä pysty käsittämään miten tommosia on voitu tehdä. Eikö muka silloin vielä tiedetty atomipommin säteilyvaikutuksista, vai oliko se tarkoituskin testata ihmisiin, miten vaikuttaa pitkällä aikavälillä?
<Hernepuikko> Kyllä valtio pitää huolen omistaan :D
<killerfin> Paikasta riippuen ei hassummalta.
<Matsonius> mitä on noihin uutisiin uskominen niin päästä kohta mekin kokeileen
<pebblo> You DIDN'T see a mushroom cloud forming in the sky because IT'S NOT THERE!
<MunkkiUrvelo> isot BBQ juhlat :o
Uusimmat profiilikuvat
Foorumilla tapahtuu